DZISIAJ JEST niedziela, 25 sierpnia 2019r.

Kalendarz

Sierpień 2019
N P W S C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sierpień 2019
Dziś są imieniny:
Ludwika i Luizy

Lokalizacja Gminy

Jubileusz XX-lecia LKS Olimpia Brzeziny - relacja

W dniu 04 maja 2019 r. na obiekcie sportowym LKS OLIMPIA odbyły się obchody XX-lecia założenia LKS OLIMPIA BRZEZINY. Powstanie sekcji piłki nożnej klubu sportowego LKS Olimpia Brzeziny datuje się na 1998 rok. Wtedy to, z inicjatywą zrzeszenia w jednym klubie młodzieży, skupionej i trenującej do tej pory przy Szkolnym Klubie Sportowym w Szkole Podstawowej w Brzezinach, wystąpiło czworo inicjatorów: Andrzej Wojciechowski (nauczyciel w SP w Brzezinach), Przemysław Sułek (dyrektor GOKSiR Brzeziny), Józef Marszewski oraz Przemysław Kasperski.
Owocem pomysłu wyżej wymienionej czwórki stał się klub LZS Brzeziny, którego pierwszym prezesem, a zarazem trenerem został wybrany Andrzej Wojciechowski. Pomysł funkcjonowania klubu piłkarskiego zaakceptowały władze gminne
z ówczesnym Wójtem Panem Stanisławem Jamnickim na czele.

Organizatorem obchodów był LKS OLIMPIA BRZEZINY, natomiast dofinansowanie zapewniła Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Długosz Królewski"
w ramach realizacji grantu pn. „Turniej międzypokoleniowy piłki nożnej z okazji
XX-lecia założenia klubu.

Na zaproszenie organizatora Jubileuszu odpowiedzieli swoją obecnością Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Sekretarz Gminy Brzeziny Pani Bogna Stysiak-Gałka, Pani Skarbnik Gminy Brzeziny Ewa Wabnik. W uroczystości uczestniczyli pomysłodawcy i twórcy klubu, mieszkańcy Brzezin, zaproszeni goście.

W imieniu Wójta Gminy Pana Marka Cieślarczyka, Pani Sekretarz Bogna Stysiak-Gałka wręczyła dyplomy gratulacyjne założycielom LKS OLIMPIA BRZEZINY, Prezesowi Klubu oraz działaczom.

Prezes LKS OLIMPIA BRZEZINY uhonorował dyplomami gratulacyjnymi Wicestarostę Kaliskiego Pana Zbigniewa Słodowego, Wójta Gminy Brzeziny Pana Marka Cieślarczyka, Panią Sekretarz Bognę Stysiak-Gałka, Skarbnika Gminy Brzeziny Panią Ewę Wabnik oraz Przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Długosz Królewski".

W ramach obchodów organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników. Na płycie boiska sportowego odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział drużyny młodzieżowe z Brzezin i Skarszewa. Po meczu nagrodzeni medalami zostali młodzi piłkarze.

Podczas imprezy atrakcją był mecz pomiędzy drużynami „Oldbojów" LKS OLIMPIA BRZEZINY i „Reszta Świata".

Dodatkowo przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię dla najmłodszych. Przygotowano również stoisko gastronomiczne.  

Obchody jubileuszu uświetnił swoim występem zespół „GANGSTERS ROCK".

 
 
 
 

 

 

Sonda

URZĄD GMINY BRZEZINY, ul. 1000-lecia 8, 62-874 BRZEZINY, pow. kaliski, woj. wielkopolskie
Ostatnia aktualizacja Portalu: 23-08-2019
Jesteś 12216474 gościem
realizacja: Wokiss