DZISIAJ JEST poniedziałek, 27 maja 2019r.

Maj 2019
Maj 2019
Jana i Juliusza

Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Jak co roku na początku marca w Gminie Brzeziny odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.  Konkurs odbył się Gminnym Ośrodku Kultury w Brzezinach. W eliminacjach uczestniczyło 30 uczniów ze Szkół Podstawowych z terenu gminy, Gimnazjum w Brzeziach oraz szkół ponadpodstawowych. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Brzeziny Marek Cieślarczyk.

Na postawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy Pożarniczej zostało powołane jury w składzie:

1. St. kpt. Radosław Marek - Przedstawiciel PSP w Kaliszu - przewodniczący komisji.
  2. Krzysztof Niedźwiedzki - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Brzezinach.
  3. Robert Trzęsowski - Komendant gminny ZOSPRP, członek ZOP ZOSP RP w Kaliszu, Naczelnik OSP Zajączki.
  4. Arkadiusz Kuświk - Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Brzezinach, Prezes OSP Brzeziny.
  5. Ryszard Wierucki - Wiceprezes ZOG ZOSP RP w Brzezinach, Prezes OSP Aleksandria.
  6. Krzysztof Krawczyk - Sekretarz ZOG ZOSP RP w Brzezinach.
  7. Marian Duliba - członek Prezydium ZOG ZOSP RP w Brzezinach, Prezes OSP Zajączki.
  8. Marcin Przybył - Dowódca JOT w Brzezinach członek ZOG ZOSP RP w Brzezinach.
  9. Anna Kupajczyk - nauczyciel w Zespole Szkół w Brzezinach.

Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej. Po dokonaniu oceny komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców poszczególnych grup.

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa)

1. Malwina Gawlik SP w Brzezinach
  2.  Julia Jakóbczak- SP w Sobiesękach
  3. Wiktoria Wiertelak – SP w Sobiesękach

II grupa wiekowa (gimnazja i klasy VII – VIII)

1.Bartosz Białecki - Gimnazjum w Brzezinach

2.Wiktoria Adamczyk – SP  w Brzezinach

3. Wiktoria Gołdyn – SP w Brzezinach

III grupa wiekowa (szkoły ponad gimnazjalne)

1. Gabriela Kupajczyk – Zespół Szkół Techniczno – Elektronicznych w Kaliszu
  2. Szymon Kurcbach – II L.O. im T. Kościuszki w Kaliszu

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Brzeziny Marka Cieślarczyka.

Ostatnia aktualizacja Portalu: 24-05-2019