DZISIAJ JEST poniedziałek, 16 września 2019r.

Kalendarz

Wrzesień 2019
N P W S C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Wrzesień 2019
Dziś są imieniny:
Edyty i Kornela

Lokalizacja Gminy

"Rajd rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej - edycja I"

Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej - trwają zapisy

Ruszajmy w drogę! Dla zdrowia, integracji i lepszego poznania siebie nawzajem. A walory turystyczne i przyrodnicze naszych gmin najlepiej poznać na dwóch kółkach. Dlatego Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska organizuje Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Jego pierwszy etap startuje 11 sierpnia. Odwiedzimy razem 6 gmin, pokonując około 65 - kilometrów trasy.

Wyruszamy 11 sierpnia o 10.00 z Głównego Rynku w Kaliszu. W dzień startu można się jeszcze zapisywać na rynku od 8.00 do 9.00, ale lepiej to zrobić już teraz, wypełniając elektroniczny formularz https://elektronicznezapisy.pl

Z Kalisza pojedziemy do Blizanowa, dalej przez Stawiszyn, Mycielin, odwiedzimy Żelazków, Opatówek i wracamy do Kalisza. W każdej z odwiedzanych gmin robimy kilkunastominutowy postój, a czekać na nas będzie specjalne powitanie przedstawicieli tamtejszych samorządów.

Około 16.00 będziemy już w Kaliszu i wszyscy uczestnicy rajdu zaproszeni są na poczęstunek w  Leśnym Centrum Edukacyjnym „Las Winiarski" przy ul. Gajowej. Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej to impreza dla każdego, kto lubi turystykę rowerową i ciekawy jest przyrody i krajobrazów naszego regionu. To nie wyścigi. Pojedziemy w tempie dostosowanym do każdego rowerzysty, tak by podróż była przyjemnym doświadczeniem, nie zaś skrajnym wysiłkiem. Swoje siły będzie można zregenerować wspólnym posiłkiem z grilla, zaraz po przyjeździe na mecie. Tam też każdy uczestnik dostanie okolicznościowy medal.

Sierpniowa wyprawa to pierwszy etap rajdu. Wkrótce na rowerach wyruszy poznawać kolejne gminy naszej Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Organizatorem rajdu jest Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska, a wspierają nas: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kalisz i Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista" w Kaliszu.

 

Regulamin rajdu znajdziecie Państwo pod linkiem: http://sako-info.pl/rajd-rowerowy-po-aglomeracji-kalisko-ostrowskiej-etap-i-kalisz-blizanow-stawiszyn-mycielin-zelazkow-opatowek-kalisz/


 

 

Aktualności

Sonda

URZĄD GMINY BRZEZINY, ul. 1000-lecia 8, 62-874 BRZEZINY, pow. kaliski, woj. wielkopolskie
Ostatnia aktualizacja Portalu: 16-09-2019
Jesteś 12354683 gościem
realizacja: Wokiss