DZISIAJ JEST niedziela, 25 sierpnia 2019r.

Kalendarz

Sierpień 2019
N P W S C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Sierpień 2019
Dziś są imieniny:
Ludwika i Luizy

Lokalizacja Gminy

Gminne Obchody Dnia Strażaka

W niedzielę 12 maja 2019 r. odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża, którą poprowadził ksiądz Proboszcz Kanonik Robert Wardęcki.

W obchodach uczestniczyli Druhowie z 13 jednostek OSP z terenu naszej Gminy.

Po Mszy Świętej, przy remizie OSP Dzięcioły, odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi na maszt.

Dalszą część obchodów rozpoczął Druh Sylwester Nowak - Prezes OSP Dzięcioły oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Brzeziny - Druh Krzysztof Niedźwiedzki oraz Wójt Gminy Brzeziny - Pan Marek Cieślarczyk, którzy przywitali przybyłych strażaków i zaproszonych gości.

Wśród zaproszonych gości byli: Poseł do Parlamentu Europejskiego - Pan Andrzej Grzyb, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju - Pani Andżelika Możdżanowska, Poseł na Sejm - Pan Piotr Kaleta, Asystent Pana Posła na Sejm Jerzego Kozłowskiego - Pan Paweł Raczak, Asystent Pana Posła na Sejm Pana Jerzego Kozłowskiego - Pani Beata Kucharska, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego - Pan Jan Adam Kłysz, Wicestarosta Powiatu Kaliskiego - Pan Zbigniew Słodowy, Przewodniczący Rady Gminy Brzeziny - Pan Karol Bakacz, Radny Powiatu Kaliskiego - Pan Robert Marszałek, Skarbnik Gminy Brzeziny - Pani Ewa Wabnik, Radni Gminy Brzeziny, Sołtys wsi Dzięcioły - Pani Urszula Ziętek, Sołtys wsi Czempisz - Pani Grażyna Misiak, Naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KM PSP w Kaliszu - mł. bryg. mgr Radosław Marek.

Obchody były znakomitą okazją do podziękowań składanych na ręce Druhów za ich społeczną i pełną poświęcenia pracę.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Parafialno Strażacka Orkiestra Dęta Brzeziny pod batutą Adriana Wałowskiego.

Panie z Koła Gospodyń w Dzięciołach z Przewodnicząca Panią Agnieszką Dziążak
na czele przygotowały poczęstunek dla Druhów oraz przybyłych gości.

Wszystkim strażakom dziękujemy za pracę, pomoc w rozwiązywaniu problemów
i godną naśladowania postawę. Życzymy, aby św. Florian był dla Was wzorem
do naśladowania i zawsze towarzyszył Wam w bezpiecznej służbie oraz szczęśliwych powrotach z akcji.

Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem społecznego uznania.

 


 
 
 
 
 

 

Sonda

URZĄD GMINY BRZEZINY, ul. 1000-lecia 8, 62-874 BRZEZINY, pow. kaliski, woj. wielkopolskie
Ostatnia aktualizacja Portalu: 23-08-2019
Jesteś 12216258 gościem
realizacja: Wokiss