DZISIAJ JEST niedziela, 22 września 2019r.

Kalendarz

Wrzesień 2019
N P W S C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Wrzesień 2019
Dziś są imieniny:
Tomasza i Maurycego

Lokalizacja Gminy

Festyn parafialno-rodzinny wraz z Estradą Folkloru

23 czerwca br. nad kąpieliskiem w Brzezinach odbył się Festyn Parafialno - Rodzinny połączony z Estradą Folkloru Ziemi Kaliskiej. Organizatorem Festynu Parafialno - Rodzinnego był ks. kanonik Robert Wardęcki - Proboszcz Parafii w Brzezinach wspólnie z Radą Parafialną. Honorowy patronat nad festynem objął Wójt Gminy Brzeziny Pan Marek Cieślarczyk. Podczas festynu nie zabrakło atrakcji kulinarnych i artystycznych, w tym loterii fantowej zorganizowanej przez Radę Parafialną i ks. kanonika z licznymi nagrodami, którą przeprowadziły Panie z Koła Gospodyń Brzeziny. Na najmłodszych czekały liczne atrakcje m.in. dmuchane zamki.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu były losowania nagród głównych loterii fantowej. Dzięki wsparciu licznych sponsorów, na uczestników wydarzenia czekały atrakcyjne nagrody, m.in. urządzenia AGD, rower, wczasy w Szklarskiej Porębie, samochód marki SUZUKI z pełnym bakiem na weekend i wiele innych atrakcyjnych nagród.

Gwiazdą imprezy była Ewelina Łuszczek i Piotr Porada, którzy uświetnili festyn swoim występem.

Podczas festynu odbyła się również Estrada Folkloru i Targi Sztuki Ludowej. Wydarzenie zorganizowało Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przy współpracy UG i GOK w Brzezinach. Była to pierwsza z cyklu sześciu estrad, które odbędą się latem w miejscowościach Południowej Wielkopolski. Podczas barwnego widowiska w Brzezinach mogliśmy wysłuchać Kapeli Ludowej BRZEZINY, oraz kapeli SAMI SWOI z Opatówka. Zaśpiewały i zatańczyły zespoły ludowe TURSKO, KOSYNIERZY z Jankowa, PRZYGODZICE, DĄBROWIANKI i BRZEZINIANKI. Na scenie plenerowej w Brzezinach wystąpiły również dwie solistki Krystyna Melczak z Dąbrowy i Janina Plichta z Czempisza. W trakcie trwania festynu można było podziwiać również rękodzieło twórców ludowych (koronkarstwo, słomkarstwo, ozdoby z papieru, wikliniarstwo, rzeźba w drewnie).

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się, aby uświetnić festyn. Tych, którzy pomagali w przeprowadzeniu, jak i tych , którzy wsparli materialnie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Aktualności

Sonda

URZĄD GMINY BRZEZINY, ul. 1000-lecia 8, 62-874 BRZEZINY, pow. kaliski, woj. wielkopolskie
Ostatnia aktualizacja Portalu: 20-09-2019
Jesteś 12389136 gościem
realizacja: Wokiss