DZISIAJ JEST wtorek, 10 grudnia 2019r.

Kalendarz

Grudzień 2019
N P W S C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Grudzień 2019
Dziś są imieniny:
Julii i Daniela

Lokalizacja Gminy

XX-lecie Obchodów Dnia Seniora

Od wielu lat Gmina Brzeziny na początku roku obchodzi tradycyjnie Gminny Dzień Seniora. W tym roku odbył się 28 stycznia w sali OSP Brzeziny. Władze gminy zapraszają najstarszych mieszkańców gminy oraz Jubilatów obchodzących „50-lecie Pożycia Małżeńskiego" na uroczystość  przygotowaną z myślą o nich. Jest to okazja do spotkana się w gronie znajomych, rozmów, a także do wspólnej zabawy. 11 par małżeńskich z gminy Brzeziny, które w minionym roku obchodziły 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego, otrzymały medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski. Część oficjalna rozpoczęła się występem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, które zaprezentowały na scenie wydarzenie biblijne. Po części artystycznej Wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki przywitał wszystkich przybyłych zaproszonych gości: Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starostę Powiatu Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Wicestarostę Powiatu Kaliskiego Jana Adama Kłysza, radnych powiatu kaliskiego Grażynę Misiak i Roberta Marszałka, radnych gminy Brzeziny Annę Mariolę Mitułę, Marzenę Szmaj, Romana Witońskiego, Stanisława Walaszczyka, Macieja Maksajdowskiego, Andrzeja Molkę, Leona Łaskiego, Krzysztofa Żychlińskiego, sekretarza gminy Brzeziny Mariana Kasperskiego, skarbnika gminy Brzeziny Ewę Wabnik, skarbnika Koła Emerytów i Rencistów Janinę Paprocką, sołtysów gminy Brzeziny oraz licznych zgromadzonych mieszkańców. W swoim przemówieniu, Wójt Gminy podziękował Jubilatom:

... Złote Gody to wspaniały i niezwykły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, jest potwierdzeniem trwałości związku dwojga ludzi, wzajemnego zrozumienia, wytrwałej i zgodnej pracy, a przede wszystkim  miłości, zaufania, cierpliwości i wyrozumiałości. Wasze starania, by stale wzmacniać zawarty przed laty związek małżeński zasługują na szacunek i uznanie. Stanowią wzór do naśladowania dla młodych pokoleń, gdzie takie wartości jak poświęcenie, zrozumienie i wzajemna akceptacja są podstawą budowania małżeństwa i rodziny. Niech słowa podziękowania wraz z najlepszymi życzeniami będą  wyrazem Naszej wdzięczności za włożony trud, wychowanie dzieci w pielęgnację wartości rodziny, a ten szczególny dzień niech będzie dla Was okazją do wspomnień i pogodnego spojrzenia w przyszłość. Przyjmijcie więc Państwo najserdeczniejsze życzenia  zdrowia, pogody ducha, szczęścia i wszelkiej pomyślności....

Głównym punktem niedzielnego spotkania było wręczenie przyznanych przez Prezydenta RP medali „ Za długoletnie pożycie małżeńskie". Medale wręczył Jubilatom Wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki w towarzystwie Przewodniczącego Rady Gminy Brzeziny Karola Bakacza, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Wicestarosty Jana Adama Kłysza, Zastępcy Wójta Gminy Brzeziny Zbigniewa Słodowego oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Roberta Marszałka.

Oto lista osób odznaczonych medalami „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE"- Jubileusz 50 -lecia pożycia małżeńskiego obchodzony w 2017 roku: Doruch Stanisław i Daniela, Grabowscy Marian i Maria, Jaśkiewicz Jerzy i Marianna, Jaśkiewicz Stefan i Genowefa, Karkoszka Marian i Czesława, Kowalscy Władysław i Alicja, Kozica Konstanty i Stefania, Kuświk Mirosław i Teresa, Ludwiczak Czesław i Irena, Pisula Bronisław i Stanisława, Wieczorek Bronisław i Wiesława.

Po części oficjalnej życzenia złożyli również Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Wicestarosta Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz wraz z radnymi powiatu kaliskiego Grażyną Misiak i Robertem Marszałkiem.
Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Robert Marszałek zwrócił się do Jubilatów słowami: „Panie Marszałku, Panie Starosto, Panie Przewodniczący, Panowie Wójtowie, Państwo Radni, Drodzy Jubilaci, Szanowne Panie, Szanowni Panowie. Przed chwilą moi przedmówcy skierowali do Was Szanowni Jubilaci wiele ciepłych słów, podkreślając wartość i piękno dzisiejszego, szczególnego dla Was dnia. Pół wieku temu zdecydowaliście się na tworzenie tej niezwykłej więzi, wyruszyliście we wspólną podróż. Poszliście jedną drogą trzymając się za ręce i nigdy nie puściliście tego małżeńskiego uścisku. Dlatego dotarliście do dalekiej stacji o nazwie „Złote Gody". Chociaż przebyliście bardzo dużo, wiele jeszcze przed Wami. Życie bowiem jest długie i ciekawe, gdy ma się je z kim dzielić. Dziś jest szczególny dzień. Uświadamiamy sobie wszyscy, jaką moc ma miłość i przywiązanie do drugiego człowieka. Jaką piękną rzeczą jest kochać i być kochanym. W dzisiejszym zaganianym świecie, gdzie wartości takie jak lojalność, zgoda, kompromis, prawda, uczciwość, romantyzm są dla wielu współczesnych młodych ludzi obce, Wy stanowicie swoiste świadectwo na to, że trwanie przy tych wartościach daje siłę małżeństwu i rodzinie, pozwala przetrwać każdy trudny czas oraz zwyciężyć dobru. Z wielka pokorą i szacunkiem patrzę dzisiaj na Was Szanowni Państwo i zachęcam młodych małżonków, aby brali z Was przykład, uczyli się od Was miłości, cierpliwości, szacunku do siebie, tolerancji, tego jak obdarować drugą osobę prawdziwą przyjaźnią na długie lata. Wy Drodzy Państwo jesteście namacalnym przykładem, że można, mimo różnych kolei losu, różnych doświadczeń i trudności, przeżyć z sobą pół wieku i nie zmarnować swojego małżeństwa. Wasze wspólne życie jest najlepszą receptą na trwałość związku małżeńskiego. „Złote gody" to wyjątkowa okazja do świętowania, a Jubilatom należą się słowa uznania oraz najserdeczniejsze życzenia. W imieniu Urzędu Stanu Cywilnego w Brzezinach oraz własnym życzę Wam Drodzy Państwo długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu,  pięknej, wzajemnej miłości, spokoju, szczęścia i życzliwości w gronie rodzinnym i przyjaciół, zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów, samych pogodnych i pięknych dni na dalszej, wspólnej drodze życia oraz przeżywania w pomyślności kolejnych rocznic swojego ślubu. Wszystkim Państwu, którzy przybyliście na coroczne obchody Gminnego Dnia Seniora życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2018 Roku: zdrowia, radości, pogody ducha, spokoju i nadziei na każdy dzień. Dziękuję bardzo."

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez GOK w Brzezinach, wystąpiły dzieci z Sekcji  Pieśni i Tańca Ludowego, Zespół Pieśni „Brzezinianki" i Kapela Ludowa Brzeziny. Przez cały czas trwania uroczystości przygrywała Gminno - Parafialno -Strażacka Orkiestra Dęta w Brzezinach pod kierownictwem Adriana Wałowskiego. Nad całością uroczystości tradycyjnie czuwał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brzezinach Przemysław Sułek, który na koniec zaprosił wszystkich przybyłych gości na wspólny poczęstunek przygotowany przez Koło Emerytów i Rencistów w Brzezinach, Zespół Pieśni „Brzezinianki" oraz Koło Gospodyń w Brzezinach.


 
 
 
 
 
 
 
 

Tekst: Wójt Gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki

Zdjęcia: Piotr Łuczak

Sonda

URZĄD GMINY BRZEZINY, ul. 1000-lecia 8, 62-874 BRZEZINY, pow. kaliski, woj. wielkopolskie
Ostatnia aktualizacja Portalu: 09-12-2019
Jesteś 12928617 gościem
realizacja: Wokiss